Сьогодні Індія вдруге спробує здійснити посадку на Місяць

Джерело: Reuters
У середу, 23 серпня, Індія зробить свою другу спробу здійснити посадку на Місяць, лише через кілька днів після того, як подібну спробу здійснила Росія, але російський космічний корабель розбився.
Космічний корабель Індійської організації космічних досліджень (ISRO) Chandrayaan-3 спробує приземлитися на південному полюсі Місяця близько 18:04 за місцевим часом у середу.
Це друга спроба індійської команди приземлитися там. У 2019 році місія ISRO Chandrayaan-2 успішно розгорнула орбітальний апарат, але його посадковий модуль розбився.
“Посадка на південний полюс (Місяця) фактично дозволить Індії дослідити, чи є на Місяці водяний лід. І це дуже важливо для сукупних даних і науки про геологію Місяця”, — сказала Карла Філотіко, партнер і директор консалтингової компанії SpaceTec Partners.
По всій Індії люди очікують та хвилюються, а канали новин запускають таймери зворотного відліку до приземлення. У храмах, мечетях і церквах країни молилися, а школярі розмахують індійським триколором, чекаючи прямого показу посадки.

Фото: Reuters
Нерівна місцевість ускладнює посадку на південний полюс і перша посадка була б історичною. Водяний лід у цьому регіоні може постачати паливо, кисень і питну воду для майбутніх місій.
Для Індії успішна посадка на Місяць ознаменувала б її появу як космічної держави, оскільки уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді прагне стимулювати інвестиції в приватні космічні запуски та пов’язані з ними супутникові підприємства.
- Російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.
- 19 серпня російський космічний корабель “Луна-25” під час наближення до Місяця повідомив про “аварійну ситуацію на борту”.
- Минулого тижня NASA повідомило, що розпочинає тестування гуманоїдних роботів в Австралії.
- Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.