США просять не робити висновків щодо контрнаступу ЗСУ до його закінчення
Джерело: брифінг речника Пентагону Патріка Райдера
У Пентагоні закликали не робити передчасних висновків щодо українського контрнаступу, допоки він не досягне свого фіналу.
Райдер зауважив, що контрнаступ триває, і ЗСУ ще мають що показати. За словами речника, обидві сторони ведуть бої на фронті, проте Україна “здійснює певний рух вперед”.
“Ми з самого початку говорили, що це буде дуже важка операція і важка боротьба для них. Це марафон, а не спринт. Тож не повинно бути жодних ілюзій щодо цього факту”, – заявив Патрік Райдер.
Пентагон наголосив, що на Україну покладено велику відповідальність, адже якщо ЗСУ не досягнуть успіху, це матиме наслідки для всієї Європи, а, можливо, і для всього світу.
“Кожен, хто вивчає історію, знає, що битву не закінчено, поки вона не завершиться. Тож я не збираюся підбивати підсумки в середині бою. Знову-таки це було б недоречно. Що ми збираємося зробити, це продовжувати підтримувати їх стільки, скільки потрібно”, – сказав Райдер.
- Фахівці ISW коментуючи просування українських захисників у Роботиному (Запорізька область) зауважили, що ЗСУ таким чином наближаються до другої лінії оборони окупантів, яка може бути слабшою за першу лінію.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.