В Польщі під час хакерської атаки на залізниці ввімкнувся гімн Росії і промова Путіна

Джерело: The Telegraph

26 серпня повідомили, що Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) та поліція розслідують ймовірну хакерську атаку на державну залізницю, яка вночі дестабілізувала рух на північному заході країни.

Є також повідомлення про те, що залізничники по всій країні чули російський національний гімн разом з оголошеннями про зупинені поїзди.

“ABW отримала повідомлення про несанкціоноване використання системи зв’язку, яка використовується для управління залізничним рухом. Ми не виключаємо жодних сценаріїв. Це треба розслідувати”, — сказав Станіслав Зарін, голова служби безпеки країни.

Мережу радіозв’язку було зламано поблизу північно-західного міста Щецин, що призвело до зупинки або затримки близько 20 поїздів.

ЗМІ повідомляють, що сигнали перемежовувалися виконанням державного гімну Росії та записом промови президента Росії Володимира Путіна.

“Ми знаємо, що протягом кількох місяців були спроби дестабілізувати польську державу. Такі спроби робила Російська Федерація спільно з Білоруссю”, – додав Зарин, заявивши, що влада серйозно поставилася до інциденту.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.