Грузія впустила на свою територію українців, депортованих росіянами із Херсонщини
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.
П’ятеро із шести українців – це колишні ув’язнені з Херсонської області.
Після звільнення з російського Центру тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства, в ніч з 16 на 17 серпня, українці прибули на контрольно-пропускний пункт “Верхній Ларс”.
У відомстві зазначили, що всій групі українців було дозволено офіційно перетнути кордон Грузії та перебувати на території країни.
Зараз українці знаходяться у безпечному місці, де вони отримують всю необхідну підтримку. Після цього їм допоможуть у підготовці документів для повернення в Україну.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник повідомив, що Міністерству оборони вдалося скоротити терміни підготовки пілотів на винищувачах F-16 майже на три місяці.