Глобальне потепління призвело до загибелі тисяч пташенят імператорських пінгвінів – The Guardian

Джерело: The Guardian
В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
Результати дослідження засвідчили, що наприкінці минулого року глобальне потепління призвело до “катастрофічного збою в розмноженні цих тварин”.
Науковці проаналізували супутникові знімки, зроблені в період з жовтня по грудень 2022 року, і встановили, що у певний період на материку до рекордно низького рівня впала кількість антарктичного льоду.
За оцінками спеціалістів, в той період могло загинути близько 7 тис. пташенят пінгвінів, які не мали водонепроникного пір’я.
“Якщо у цьому віці пташенята занурюються у воду, то вони тонуть, а якщо перебувають на кризі, то найімовірніше замерзнуть”, – пояснив дослідник Британської антарктичної служби і автор дослідження Пітер Фретвелл.
За словами наукової співробітниці Австралійського антарктичного відділу Барбари Вінеке, у період до жовтня пташенята знаходяться в так званих “яслах”, тоді як обоє їхніх батьків ловлять рибу.
“У пташенят ще не має пухового оперення. Якщо лід під ними тане і вони падають у воду, то гинуть”, – наголосила Вінеке.
Як пояснили фахівці, популяція імператорських пінгвінів залежить від льоду, який щороку зменшується, зокрема, через нагрівання світового океану.
Лід вже розтанув на території довжиною близько 1,5 тис. км і це, починаючи з 2018 року, могло спричинити загибель 30% із відомих 62 колоній імператорських пінгвінів в Антарктиді.
- Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.
Російські війська 27 липня атакували з безпілотника автобус у Сумській області. Згодом стало відомо про трьох загиблих внаслідок удару. Ще п’ятеро осіб зазнали поранень.
Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер заявила, що країна розглядає можливість відмови від нейтрального статусу на тлі загрози з боку Росії.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.