Український католицький університет запускає курс із вивчення кримськотатарської мови
Джерело: Мінреінтеграції та Інститут релігії й суспільства
Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.
Семестрова програма складатиметься з 15 лекцій, у межах яких передбачено:
- сертифікат УКУ, що засвідчує проходження мовного курсу – 3 кредити ECTS;
- унікальне вивчення мови в контексті культури й традицій Криму;
- ексклюзивну екскурсію мусульманським компонентом Львова.
Набір до груп здійснюється за двома форматами: офлайн або дистанційно.
Строк подачі заявок – до 13 вересня 2023 року.
Зазначимо, що нещодавно у Кабінеті міністрів України ухвалили розпорядження стосовно розроблення правопису кримськотатарської мови. У ньому використають алфавіт цієї мови на основі латинської графіки.
За розроблення нового правопису відповідатиме Державна служба з етнополітики та свободи совісті й МОН. Також до наукової роботи долучаться: Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а також Меджліс кримськотатарського народу.
У міністерстві підкреслили, що використання латинського алфавіту полегшить вивчення кримськотатарської мови і етнічним кримським татарам, й усім охочим.
- У тимчасово окупованому Криму російська ворожа армія проводить заходи “військово-патріотичного виховання”, спрямовані на поширення пропаганди серед молоді.
- Окупаційна адміністрація РФ заборонила на території тимчасово окупованого Криму підіймати кримськотатарський прапор у школах.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.
У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.