Ворог зосереджує основні зусилля на Мар’їнському та Авдіївському напрямках – Міноборони

Джерело: Ганна Маляр/Telegram

4 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про оперативну ситуацію на східних та південних напрямках. Зауважила, що попри великі втрати серед особового складу та озброєння, на деяких ділянках фронту ворог не припиняє інтенсивність обстрілу українських позицій.

Зокрема, на Куп’янському напрямку українські армійці відбивають по декілька ворожих атак за день і не дають ворогу просуватись вперед. Водночас кількість обстрілів з боку росіян залишається високою.

Маляр повідомила, що на Лиманському напрямку противник веде безрезультатні наступальні дії в районах Новоєгорівки, Білогорівки Луганської області та продовжує перегрупування військ.

На Бахмутському напрямку ворог веде обороні дії з метою стримування просування наших військ та безрезультатно здійснює спроби відновити втрачене положення у районах Кліщіївки, Курдюмівки, Озарянівки Донецької області.

В районі Кліщіївки маємо певні успіхи. Загалом звільнено під Бахмутом 47 кв.км. Протягом минулого тижня звільнена площа збільшена на 3 кв.км, — зазначила заступниця міністра.

Водночас на Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник зосереджував основні зусилля на наступі з метою покращення тактичного положення. Там ворог без успіху наступав в районах Сєверне, Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка, Новомихайлівка Донецької області.

Тоді як на Запорізькому та Херсонському напрямках ворог перебуває в обороні. Росіяни продовжують обстріли позицій українських підрозділів та цивільних об’єктів у Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях, активно застосовуючи баражуючі боєприпаси “Ланцет”.

Своєю чергою, Сили оборони України наступають на Мелітопольському напрямку. Маляр зауважила, що під час ведення наступальних дій Сили оборони мали успіх у напрямку Новоданилівка, Новопрокопівка. Нині армійці закріплюються на досягнутих рубежах.

Ворог на півдні зазнає значних втрат в особовому складі, озброєнні та техніці, здійснює переміщення підрозділів та військ, застосовує резерви, — констатувала посадовиця Міноборони.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.