Ілон Маск заперечив, що вимикав Starlink поблизу окупованого Криму, аби завадити Україні атакувати флот РФ
Джерело: допис Маска у соцмережі Х (Twitter)
Американський винахідник, засновник SpaceX і Tesla Ілон Маск заперечив, що вимикав супутникову мережу Starlink біля узбережжя окупованого Криму, коли ЗСУ намагались атакувати флот РФ.
Напередодні у CNN, посилаючись на уривок із нової біографії Ілона Маска, повідомили, що винахідник нібито таємно наказав своїм інженерам відімкнути Starlink біля півострова, щоб зірвати атаку України на військово-морський флот Росії.
Водночас за словами самого Маска, на даній ділянці мережа Starlink не була активована, тому SpaceX не могла нічого блокувати.
Маск додав, що українська влада надіслала екстрений запит на підключення Starlink на всьому шляху до Севастополя, однак він відмовив.
“Очевидним наміром було потопити більшу частину російського флоту, що стояв на якорі. Якби я погодився на їхній запит, то SpaceX стала б прямою співучасницею великого акту війни та ескалації конфлікту”, — пояснив він.
- Мільярдер та засновник компаній “SpaceX” Ілон Маск відмовив українським військовим увімкнути Starlink поблизу Криму.
- Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
- Ілон Маск визнав, що мав особисту розмову з Путіним у 2022 році.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.