В окупованому Севастополі пролунало декілька вибухів на судноремонтному заводі: постраждало понад 20 осіб
Джерело: Крим.Реалії, окупаційний “губернатор” Севастополя Михайло Развожаєв та міноборони РФ
Уночі 13 вересня у тимчасово окупованому Севастополі пролунало декілька потужних вибухів. За даними окупантів, було здійснено атаку на судноремонтний завод. Постраждало 24 особи, пошкоджено два кораблі.
За даними ЗМІ, 7 потужних вибухів у Севастополі пролунали близько 3:00. Зазначається, що через вибухи у будинках тремтіли вікна, а в небі було видно яскраві вибухи та дим.
Після вибухів рух Керченським мостом було перекрито.
Згодом окупаційний” губернатор” Севастополя Михайло Развожаев підтвердив вибухи у місті. За його словами, була здійснена “атака нашого ворога”.
За його словами, “відпрацювало ППО”. Водночас він також заявив про пожежу “на не цивільному об’єкті” у районі Південної бухти. Попередньо, додав Развожаєв, займання є наслідком ракетної атаки. Пожежі було надано 4-ий ступінь небезпеки.
Згодом Развожаєв опублікував фото з місця інциденту, наголосивши, що перебуває на Севастопольському морському заводі.
“У результаті атаки за попередніми даними загалом постраждало 24 особи, у 4-х – стан середньої тяжкості”, – додав він.
Своєю чергою російське міноборони повідомило, що цієї ночі ЗСУ випустили 10 крилатих ракет по судноремонтному заводі Севастополя та три надводні дрони по кораблях Чорноморського флоту.
“Засобами протиповітряної оборони збито сім крилатих ракет, патрульним кораблем “Василь Биков” знищено всі безекіпажні катери. У результаті влучання крилатих ракет противника зазнали пошкоджень два кораблі, які були на ремонті”, – повідомили у ворожому відомстві.
- У російському Міноборони заявили, що українські військові нібито влаштували у ніч на 10 вересня наступальну операцію на тимчасово окупований Кримський півострів.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.