В Україні планують створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських

Джерело: Мінкульт

Міністерство культури та інформаційної політики планує створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських.

Зокрема, Верховна Рада планує відмовитись від використання у своїх внутрішніх документах російського шрифту “Іжиця” та похідних від нього.

На його заміну в проєкті постанови Верховної Ради запропоновано впровадити дизайнерський шрифт “Воля”. Його розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича.

“Писемність як складова мови є одним з елементів національної ідентичності. В Україні давно діє заборона на використання російської мови у документації, тож варто позбутися і російської системи гліфів, тобто шрифтів. МКІП запланувало проведення відбору та формування банку унікальних українських шрифтів”, – повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

За його словами, український шрифт має бути впізнаваним, нести історичне підґрунтя, графічно вирізнятися серед інших кириличних шрифтів та привертати увагу. Він має відповідати параметрам інклюзії та бути легким для сприйняття усіма категоріями громадян. Також слід врахувати можливістю технічної інтеграції шрифту у цифрове середовище.

До роботи у цьому напрямку залучено представників профільних установ, таких, як Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, а також мистецького середовища, які спеціалізуються на розробці шрифтів: Шостю Віталія Костянтиновича, Стадниченка Дмитра Сергійовича, Чебаника Василя Яковича, Шевченка Андрія, Гдаля Богдана Володимировича, Ткачова Кирила, Харика Віктора, Садка Євгена та інших.

За оцінками аналітиків, президент Росії Володимир Путін намагається маніпулювати поточними дискусіями щодо припинення вогню та майбутнього миру в Україні, ймовірно, намагаючись підірвати єдність України, США та Європи навколо повного 30-денного припинення вогню в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.

Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.