Американський філантроп Баффет застеріг громадськість від «втоми» щодо України

Джерело: Говард Баффет в інтерв’ю Reuters

20 вересня американський бізнесмен та філантроп Говард Баффет заявив, що інтерес західної громадськості до війни РФ проти України може ослабнути в наступному році. Він анонсував посилення власної підтримки України, аби показати приклад.

Говард Баффет, чий фонд пожертвував Україні сотні мільйонів доларів після повномасштабного вторгнення Росії, і який є сином інвестора-мільярдера Воррена Баффета, назвав президентську кампанію в США однією з можливих причин, чому суспільний інтерес може ослабнути.

Мене хвилює, чи зможуть люди підтримувати рівень інтересу до (України). Зокрема, у США одним із недоліків буде політична кампанія, — зазначив він.

У листопаді 2024 року у Сполучених Штатах відбудуться президентські вибори, і кілька кандидатів від Республіканської партії поставили під сумнів військову та фінансову допомогу, надану Києву, що викликало запитання стосовно можливої майбутньої позиції Вашингтона.

Баффет зауважив, що думка про виникнення “втома” від України свідчить лише про те, що союзники Києва мають подвоїти свої зусилля у підтримці.

Це більш жорстка боротьба, але я думаю, що дозволити війні затягнутися є величезною помилкою. Я думаю, що США та Європа повинні активізуватися ще більше та допомогти Україні виграти цю війну та покласти їй край.

Читайте також: Борис Джонсон після саміту НАТО застеріг США від «втоми від України»

У деяких східноєвропейських країнах є ознаки більш критичного ставлення до масштабів іноземної військової підтримки України, а також гнів серед фермерів через те, що імпорт українських харчових продуктів негативно впливає на їхні ціни. Зокрема нещодавно Польща, Угорщина та Словаччина заборонили імпорт українського зерна.

Люди повинні зрозуміти, що ми віддані Україні, ми нікуди не йдемо, ми не сповільнюємося, ми прискоримо темп, якщо буде потрібно, – наголосив бізнесмен.

Окрім цього, Баффет, котрий відвідав постраждалі райони України під час низки військових поїздок, зауважив, що, ймовірно, підтримка його фонду досягне близько 500 мільйонів доларів до кінця цього року.

Фонд допомагав фермерам, гуманітарним організаціям з розмінування, а також з розподілом генераторів, необхідних при масових відключеннях електроенергії, понтонних мостів замість розбомблених, а також у постачанні їжі та продуктових наборів уздовж лінії фронту.

Зауважується, що фінансова та військова підтримка Заходу була життєво важливою для Києва, щоб протистояти армії ядерної держави-терористки, яка є найбільшою країною світу.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.