«Кинджали» і С-300: після російського вторгнення в Україну з Латвії до РФ імпортували мікросхеми на мільйони євро – розслідування

Джерело: The Insider

Після широкомасштабного російського вторгнення Росії на територію України з Латвії до РФ на імпортували мікросхеми вартістю в мільйони євро, які могли використовуватися для виробництва таких ракет, як “Кинджал”, С-300 та X-59.

“Досі незрозуміло, чи використовувалися ці мікросхеми під час виробництва ракет, але вони точно можуть використовуватися (для військових цілей), оскільки схожі за параметрами пристрої виявлялися, зокрема, у “Кинджалах”, С-300 І X-59″, – йдеться в матеріалі.

Як пояснили у виданні, ці мікросхеми були створені на базі Ризького заводу напівпровідникових приладів (РЗНП). А закуповувало їх російське ТОВ “Компания Леста-М”, яке постачало латвійські мікросхеми підприємствам військово-промислового комплексу РФ. За даними авторів розслідування, співвласником “Леста-М” є Петро Шумів, який раніше очолював російське представництво РЗНП ТОВ “Альфа”.

Водночас розслідування показало, що ключовим торговим партнером “Леста-М” був Науково-дослідний інститут електронних приладів (НІІЕП). З ним компанія уклала контрактів всього на 43 мільйони рублів. При цьому відомо, що інститут входить до складу “Ростеха” через концерн “Техмаш”, він брав участь у розробці ракетних комплексів “Кинджал” і “Іскандер”.

Окрім того, як з’ясувалося, “Леста-М” постачала схеми також й Іжевському електромеханічному заводу “Купол” (виробляє зенітно-ракетний комплекс “Тор-М2Е”), Уфимському приладобудівному виробничому об’єднанню (випускає бортові прилади для Су-27), Уральському оптико-механічному заводу (виробляє оптико-локаційні станції для військових літаків) та іншим компаніям військово-промислового комплексу.

Автори розслідування зауважили, що компанія уклала держконтрактів на постачання мікросхем з Латвії на більш ніж 80 мільйонів рублів. За даними ЗСУ, у збитих російських ракетах таких мікросхем ще не було виявлено.

Начальник штабу збройних сил Польщі Веслав Кукула заявив, що Польщі знадобиться набагато більша армія, чого може бути важко досягти, враховуючи старіння населення країни, якщо вона хоче захистити себе від війни.

Протягом дня, 5 жовтня, російські загарбники здійснили 61 обстріл прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 108 вибухів. 

Станом на 22:00 суботи, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 147.

Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустріч із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) в Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

В партії “Слуга народу” заявили, що керівниця Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяна Крупа, яку викрили на незаконному збагаченні, була обрана депутатом, але не є членкинею партії.