Гільдія авторів США подала позов проти розробника ChatGPT

Джерело: Reuters

Гільдія авторів США подала позов проти компанії OpenAI, яка розробила ChatGPT, зі звинуваченнями у незаконному навчанні чат-бота на їхніх творах і порушенні авторських прав. У Гільдії вважають, що їхні тексти могли брати з “піратських” сайтів.

Обʼєднання американських авторів включає письменників Джона Грішема, Джонатана Френзена, Джорджа Сондерса, Джоді Піколт, автора циклу романів “Пісня льоду і полумʼя” Джорджа Мартіна та багатьох інших. Колективний позов подано 19 вересня.

Крім того, подібні позови, ймовірно, подадуть проти Meta Platforms і Stability AI. Причиною теж є дані, які вони використовують для навчання їхніх систем ШІ.

В OpenAI заявили, що навчальні дані, зібрані з Інтернету, кваліфікуються як добросовісне використання відповідно до законодавства США про авторське право. Водночас представник компанії додав, що вони поважають права авторів і “ведуть продуктивні розмови з багатьма творцями по всьому світу, включаючи Гільдію авторів”.

Генеральна директорка Гільдії авторів Мері Розенбергер додала, що автори “повинні мати можливість контролювати, чи їхні роботи використовуються генеративним ШІ та як саме”, аби “зберегти літературу”.

У позові зазначено, що ChatGPT може наводити точні перекази книг авторів, тому що ці тексти  містяться в його базі даних.

Ще автори стурбовані, що авторів можуть замінити такими системами, як ChatGPT, які “генерують електронні книги низької якості, видають себе за авторів і витісняють книги, написані людьми”.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.