США погодили постачання Україні ракет ATACMS – FT

Джерело: Financial Times

Президент США Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень. Вашингтон може спорядити версію ракет, озброєну касетними боєприпасами, а не однією боєголовкою.

Рішення було прийнято перед візитом президента України Володимира Зеленського до США цього тижня, але адміністрація Байдена вирішила не оголошувати про це публічно.

Ракети мають радіус дії до 300 кілометрів, що дозволить ЗСУ вражати російські сили на більшій відстані, ніж вони могли досягти раніше.

США спорядять їх найближчим часом, спочатку в невеликих кількостях, кажуть джерела.

Україна давно запросила сотні ATACMS. Досі США утримувалися — частково через побоювання, що постачання Києву може призвести до ескалації конфлікту, а частково через те, що Пентагон хвилювався, що ракет не вистачить для власних майбутніх потреб.

Нещодавно Байден оголосив про новий пакет допомоги на 325 мільйонів доларів, включаючи протиповітряну оборону та додаткові касетні боєприпаси, і заявив, що американські танки M1 Abrams прибудуть в Україну наступного тижня.

Далекобійні ракети не входили до цього пакету, водночас Байден сигналізував Зеленському, що він готовий їх надати, зазначив один із посадовців, знайомих із цим питанням.

ATACMS має перевагу перед британськими та французькими ракетами, оскільки їх можна запускати з пускових установок Himars, а не з українських винищувачів радянського зразка.

Раніше сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США Джо Байдену, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим для використання у війні проти Росії.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля — земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій.  ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…