Дуда закликав збільшити транзит українського зерна через Польщу

Джерело: PolskieRadio

Президент Польщі Анджей Дуда погодився з рішенням уряду щодо продовження заборони на українське зерно після того, як Єврокомісія вирішила скасувати ембарго. Одначе, глава держави закликав зробити все можливе, щоб транзит українського зерна через Польщу був якомога більшим.

Ми хочемо допомагати Україні, хочемо підтримувати її. А також ті країни, де на її збіжжя чекають. Ми не маємо потреби у нього, оскільки його збільшення сприяє збуренню цін на агропродукцію у Польщі. Така ситуація не повинна повторитись. Це шкідливо для польських фермерів, тож обов’язком польської влади було це зупинити, — пояснив Дуда.

Зауважується, що польська сторона вивчить український план експорту та підготує свої пропозиції до нього.

Читайте також: «Зернове непорозуміння» Польщі з Україною розлютило Європу та стало подарунком для Путіна – CNN

20 вересня заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна хоче уникнути судової тяганини в рамках СОТ і досягти порозуміння з країнами-сусідами шляхом переговорів.

Згодом міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава готова до пошуку компромісу у питанні імпорту української агропродукції.

  • Моравецький додав відеоролик правлячої партії “Право і Справедливість”. У ньому глава уряду підкреслив, що Польща прийняла мільйони біженців з України. Утім, країна прагне захистити інтереси польського села.
  • Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
  • Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.

За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.