Фінляндія посилює міграційну політику: відмовлятиме у наданні притулку прямо на кордоні з РФ

Джерело: Ilta Sanomat

Уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.

Зараз притулок надається на чотири роки, після чого особа може отримати дозвіл на постійне проживання. У майбутньому притулок можна буде надавати максимум на три роки. Після цього Міграційна служба Фінляндії зробить оцінку необхідності продовження міжнародного захисту.

Як зауважила представниця Міністерства внутрішніх справ Рійта Копонен, влада зможе відмовляти претендентам прямо на кордоні з Росією.

Згідно з новою процедурою, можна буде на кордоні оцінити, чи є заява про надання притулку обґрунтованою. Міністерство внутрішніх справ працює над процесуальною моделлю, яка запобігатиме в’їзду в країну особам, що не мають підстав для отримання притулку.

Раніше уряд країни запровадив додаткові перевірки безпеки під час працевлаштування іноземців та посилив правила видачі посвідок на проживання іноземним студентам та науковцям. Так влада Фінляндії намагається захистити критичну інфраструктуру країни в умовах напружених відносин з РФ.

Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.

Зауважимо, у країні розглядють можливість на законодавчому рівні заборонити використання радянських та нацистських символів через їхнє “сприяння дискримінації та розпалюванню ненависті”.

Окрім цього, Фінляндія планує заборонити в’їзд легкових автомобілів з російською реєстрацією, як це зробили країни Балтії.

Після однієї з наймасштабніших комбінованих атак РФ по Україні, внаслідок якої загинуло щонайменше 12 осіб, президент США Дональд Трамп не зробив жодної заяви на підтримку українців. Натомість його перша публікація у власній соцмережі Truth Social 25 травня стосувалась… нападу лебедя під час гри у гольф.

25 травня керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, що РФ, ймовірно, готується до повторних комбінованих ударів по Україні. Зокрема в російському інформаційному просторі вже з’являються відповідні сигнали про підготовку до повторних обстрілів.

Серед українських військовополонених, котрий 25 травня вдалося повернути з російського полону, виявився Анатолій Тараненко — колишній військовослужбовець ЗСУ, що у 2021 році добровільно здався росіянам, перейшовши на бік ворога.

Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

У мережі з’явилися кадри зі звільненими українськими захисниками, що повернулися в межах третього етапу обміну полоненими.