Британські розвідники повідомили, як українські атаки вплинули на Чорноморський флот РФ в окупованому Криму
Джерело: міноборони Сполученого Королівства
У розвідці Великої Британії прокоментували нещодавні атаки України на Чорноморський флот РФ у тимчасово окупованому Севастополі та спрогнозували, як це може вплинути на Росію.
Фахівці зауважили, що протягом останніх тижнів ЧФ РФ зазнав серії потужних атак, кульмінацією яких став удар по штабу ЧФ РФ у Севастополі. Розвідники наголосили, що ці атаки були більш руйнівними та скоординованими, аніж досі.
Фізичне пошкодження ЧФ РФ унаслідок атак, найімовірніше, серйозне, але локалізоване. Фахівці додали, що майже напевне, російський флот й надалі матиме змогу виконувати основні воєнні місії – тобто, завдавати ударів крилатими ракетами та патрулювати.
Проте ймовірно, що його здатність продовжувати ширше регіональне патрулювання безпеки та здійснювати фактичну блокаду українських портів буде зменшена. Він також, ймовірно, має погіршену здатність захищати свої активи в порту та проводити планове технічне обслуговування.
Розвідники резюмували, що у Чорному морі йде динамічний, глибокий ударний бій.
“Ймовірно, це змусить Росію діяти реактивно, демонструючи, що українська армія може підірвати символічну та стратегічну потужність Кремля з його порту в окупованому Севастополі”, – мовиться у звіті.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
- Представники партизанського руху “Атеш”, ексклюзивно для Kyiv Post, заявили, що нездатність Росії вчасно виплачувати зарплату своїм військовослужбовцям вплинула на ракетний удар минулого тижня по штабу Чорноморського флоту Росії.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.