Ілон Маск відключив функцію скарги на дезінформацію про вибори у соцмережі X (Twitter)
Джерело: Reuters
У соцмережі X (колишній Twitter) Ілона Маска, вимкнули функцію, яка дозволяла користувачам повідомляти про дезінформацію щодо виборів.
Таку інформацію повідомила дослідницька організація, висловивши нове занепокоєння щодо поширення неправдивих заяв безпосередньо перед основними голосуваннями в США та Австралії.
Після запровадження у 2022 році функції, за допомогою якої користувачі можуть повідомляти про публікацію, яка, на їхню думку, вводить в оману щодо політики, X минулого тижня видалила категорію “політика” зі спадного меню в усіх юрисдикціях, крім Європейського Союзу, сказав дослідник Reset.Tech Australia.
Дослідник додав, що користувачі все ще можуть повідомляти про публікації X у всьому світі щодо багатьох інших скарг, таких як пропагування насильства чи ворожнечі.
Функція скарги зникла менш ніж за три тижні до проведення в Австралії референдуму, першого за чверть століття, щодо того, чи слід змінювати конституцію для створення дорадчого органу корінного населення при парламенті, і за 14 місяців до президентських виборів у США.
“Було б корисно зрозуміти, чому X, здавалося б, не дотримується своїх зобов’язань щодо пом’якшення серйозної дезінформації, яка призвела до справжньої політичної нестабільності в США, особливо напередодні “видатного року” виборів у всьому світі”, — сказав Еліс Докінз, виконавчий директор Reset.Tech Australia.
Після того, як соцмережа перейшла у власність Ілона Маска, її звинувачують у дозволі на розповсюдження антисемітизму, мови ненависті та дезінформації.
Раніше Reset.Tech Australia виявив, що X не видалив або не позначив жодної публікації, що містила дезінформацію про австралійський референдум, протягом трьох тижнів, зокрема після того, як про це було повідомлено за допомогою вимкненої функції.
- Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.
- Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.