Австрія підтримує створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Джерело: АРА

Міністерка юстиції Австрії Альма Задіч на Варшавському безпековому форумі запевнила, що країна “повністю підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України”.

“Австрія підтримувала Міжнародний кримінальний суд від самого початку, як кадрово, так і фінансово. І ми також чітко підтримуємо створення спеціального трибуналу щодо російського злочину агресії”, – прокоментувала вона.

Раніше міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що Берн також підтримує ідею створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

ДОВІДКОВО. 16 травня Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США проголосував за ухвалення резолюції із закликом до створення спеціального трибуналу для покарання російських злочинів проти України.

19 січня 2023 року Європейський парламент схвалив резолюцію про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У прийнятій резолюції євродепутати вимагають притягнути політичне та військове керівництво Росії до відповідальності за злочин агресії проти України.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.