План Пентагону: США збільшать виробництво снарядів для України до 100 тисяч

Джерело: Bloomberg

Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.

Постачання Україні протитанкових Javelin і зенітних Stinger, а також гаубиць і боєприпасів вичерпали американські запаси, демонструючи відсутність стійкості США. Цей тривожний дзвінок спонукав Пентагон — за підтримки Конгресу — влити мільярди доларів у розширення промислових потужностей США.

З 3,4 мільярда доларів за контрактом на розширення промисловості, 2,5 мільярда спрямують на збільшення виробництва 155-мм артилерійських снарядів, розповів керівник відділу закупівель армії США Дуглас Буш.

Сполучені Штати зможуть збільшити виробництво з 28 000 на місяць до 36 000, згодом з 48 000 до 57 000 снарядів, зауважив Буш. За його словами, на початку 2025 року галузь зможе виробляти до 80 000 снарядів на місяць, а потім досягти цілі у 100 000 до кінця року.

Для досягнення цієї мети США насамперед збільшать потужності нинішніх підприємств. Після чого планується запустити нові заводи, зокрема у Канаді введуть у дію підприємство з виробництва металевих деталей, у штаті Техас зводять підприємство General Dynamics Corporation.

Також США мають намір збільшити виробництво IMX – вибухового складу, обраного для заміни тринітротолуолу (TNT) у снарядах. Нині розглядається питання щодо виготовлення TNT усередині країни – зараз його купують за кордоном.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.