Підготовка до зими: Україна додала 1,5 ГВт додаткових потужностей із запланованих 1,7 ГВт
Джерело: Міністерство енергетики України
Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що у межах підготовки до опалювального сезону, в енергосистему вже додано 1,5 ГВт додаткових потужностей із запланованих 1,7 ГВт.
Досягти такого результату вдалося, зокрема, завдяки модернізації енергоблоків теплової генерації та відновленню роботи гідроагрегатів на гідроелектростанціях.
Наразі в Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія, під час якої відновлюються пошкоджені російськими атаками об’єкти енергетики, а також ведеться підготовка до наступного опалювального сезону.
Тривають також ремонти на об’єктах атомної генерації, яка, як і минулого сезону, буде відігравати ключову роль у виробництві електроенергії.
“Це базова генерація, яка протягом минулої зими допомогла навіть при масованих ракетних ударах пройти і стабілізувати виробництво електроенергії”, – нагадав очільник Міненерго.
Атомна генерація продовжує виробляти понад 50% електроенергії в країні навіть після втрати з системи Запорізької АЕС. Протягом осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2023/2024 на повну потужність працюватимуть усі 9 блоків АЕС, які є на підконтрольній Україні території.
Також тривають ремонти на об’єктах теплової генерації, яка зазнала дуже вагомих втрат минулої зими через російські обстріли. Згідно з планом, наступного осінньо-зимового періоду (ОЗП) теплова генерація буде готова видавати в систему 4,5 ГВт потужності.
“Гідрогенерація також була предметом системних атак ворога протягом минулого ОЗП. Ми рухаємось в планах її відновлення і плануємо вийти на більше ніж 2 ГВт потужності”, – зазначив міністр.
Водночас Герман Галущенко наголосив, що ворог не полишив планів атакувати українську енергетичну інфраструктуру, тому проходження ОЗП може бути ускладнено насамперед системними атаками на енергооб’єкти.
“Виклики, які нас очікують протягом наступного опалювального сезону, величезні, і пов’язані вони з атаками, які Росія буде далі продовжувати масовано і системно здійснювати по нашій енергосистемі”, – резюмував очільник Міненерго.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
- Уперше за пів року війська РФ атакували енергетичну інфраструктуру України. Як наслідок – без електропостачання залишились споживачі у майже 400 населених пунктах п’яти областей України.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що російські окупанти планують подовжувати обстріли українських енергооб’єктів, тому збільшення видобутку вугілля важливе для проходження опалювального сезону.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.