Законопроєкт про медичний канабіс направили до Ради: попередньо розглянули 840 поправок

Джерело: Михайло Радуцький/Telegram

Комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації направив у ВР на розгляд у другому читанні законопроєкт про медичний канабіс №7457. Зауважується, що депутати розглянули 840 правок до документа.

Мета документа – розширення доступу пацієнтів до лікування медичними препаратами на основі медичного канабісу. Зокрема військовим, які страждають на ПТСР, мають тривожні розлади, пацієнтам з епілепсією, онкохворих та паліативним хворим, що страждають від хронічного болю, пропонують дозволити лікування такими препаратами.

Як зауважив голова комітету Михайло Радуцький, до другого читання надійшло 840 поправок від депутатів. Найбільше змін стосуються доступу до лікування пацієнтів та посилення контролю за виробництвом.

Зокрема мовиться про такі зміни:

  • Закон зобов’язує Уряд перемістити медичний канабіс у Переліку наркотичних засобів з таблиці 1 (заборонених до обігу препаратів) до таблиці 2 (дозволених під жорстким контролем)
  • Дозволяється імпорт сировини, щоб пацієнти не чекали декілька років, а майже одразу отримували потрібні ліки в аптеках
  • Мінагрополітики веде реєстр юридичних осіб, які здійснюють діяльність з культивування і переробки промислових конопель (доступ до реєстру надається Нацполіції)
  • Лабораторний контроль ТГК буде проводитися винятково у державних спеціалізованих лабораторіях (МВС, СБУ, Держприкордонслужби, Мінюсту, Держлікслужби)
  • Введено заборону на реалізацію рослин канабісу та продуктів їхньої переробки з будь-яким вмістом тетрагідроканабінолу для рекреаційного вживання
  • Хворі можуть мати при собі ліки з конопель, перевозити їх та зберігати у випадках медичного призначення та у кількості, визначеній одним рецептом.

Радуцький зауважив, що деякі депутати змінили свою позицію та нині підтримують законопроєкт. Тож очікує, що парламент підтримає документ.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.

  • Мер Дніпра Борис Філатов переконаний, що необхідно легалізувати медичний канабіс в Україні.
  • 2 грудня 2020 року комісія, до якої входять 53 держави-члени ООН, проголосувала за рекласифікацію канабісу і його похідних. Так, канабіс було вилучено з категорії найнебезпечніших наркотиків. Проте за це рішення не проголосувала Україна.
  • 9 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України розширив список дозволених у медичних цілях наркотичних препаратів. Серед них – лікарські засоби на основі канабісу (речовини, виготовленої з рослин конопель).

Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.

Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.

Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.

Президент США Дональд Трамп, відповідаючи на пропозицію глави Української держави Володимира Зеленського придбати комплекси Patriot, раптом заявив, що “не можна розпочинати війну проти когось, хто у 20 разів за вас більший, а потім сподіватися, що люди дадуть ракети”.

14 квітня духовний радник президента США Дональда Трампа, пастор Марк Бернс різко засудив російську ракетну атаку на Суми 13 квітня, повторивши свої слова про те, що глава РФ є “чистим злом”.