Компанія Veon виходить з російського ринку

Джерело: Bloomberg

Комунікаційна і технологічна корпорація Veon Ltd. повідомила, що завершила продаж свого російського підрозділу, тим самим закінчивши багатомісячні переговори про вихід з ринку РФ після її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

У заяві телекомунікаційної компанії зі штаб-квартирою в Амстердамі вказано, що Veon було продано місцевій команді менеджерів на чолі з головним виконавчим директором Олександром Торбаховим. Угода не передбачає жодних домовленостей щодо зворотного викупу акцій.

Як розповіли в агентстві, у листопаді Veon заявила, що планує продати російський підрозділ за 130 мільярдів рублів (1,3 мільярда доларів). Ця сума буде сплачена зокрема за рахунок боргів Veon. Компанія пояснила, що цей продаж є “найбільш суттєвим заходом зі зниження боргового навантаження”, який вона може здійснити.

Відомо, що Veon була заснована в Москві в 1992 році під назвою “ВимпелКом”, один з перших російських операторів мобільного зв’язку. З часом компанія розширила свою діяльність в інших країнах, включаючи Україну, Пакистан, Казахстан і Бангладеш, і зараз обслуговує близько 160 мільйонів клієнтів.

При цьому в Україні Veon володіє брендом “Київстар”.

За даними видання, близько 48% акцій Veon належать компанії LetterOne Investment Holdings, заснованій російським мільярдером Михайлом Фрідманом. Минулого року Фрідман потрапив під санкції ЄС та Великої Британії і вийшов зі складу рад директорів Veon та LetterOne.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.