Розвідка США вважає, що Іран «не відігравав прямої ролі» в нападі ХАМАСу на Ізраїль
Джерело: CNN
Американська розвідка зібрала конкретні дані, які ставлять під сумнів безпосередню причетність Ірану до планування, фінансування або схвалення нападу ХАМАСу на Ізраїль.
Як розповіли у виданні, розвідувальна організація ще не дійшла остаточного висновку, оскільки й досі збирає докази причетності Ірану до нападу, який виявився несподіванкою як для Ізраїлю, так і для США. При цьому співрозмовники агентства не розкрили подробиць про характер розвідувальних даних, які, за словами одного з них, є надзвичайно конфіденційними.
Утім, джерела зауважили, що ця інформація спонукала американських аналітиків схилитися до оцінки, згідно з якою уряд Ірану не відігравав прямої ролі в нападі.
Водночас зазначено, що з цими висновками вже ознайомлено Білий дім.
За словами журналістів, впродовж кількох днів американські посадовці публічно заявляли, що не володіють жодними доказами того, що Іран був безпосередньо причетним до атак, хоча вони засудили Тегеран як широкого “співучасника” нападу через його історичну підтримку ХАМАСу.
“Нам потрібна додаткова інформація”, – заявив радник із нацбезпеки Джейк Салліван, додавши, що в даний час підтверджень того, що Іран відіграє широку роль у наданні підтримки ХАМАСу, немає.
Як повідомляли Букви, 8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАСу Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.
При цьому за словами заступника радника президента США з національної безпеки Джона Файнера, Сполучені Штати “не володіють прямою інформацією про зв’язок Ірану з нападом терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль”.
Раніше речник ХАМАСу Газі Хамад наголосив, що всебічну підтримку нападу надав Іран – основний спонсор ХАМАСу і Палестинського ісламського джихаду, а також ліванської терористичної групи “Хезболла”.
Своєю чергою, місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.
- 10 жовтня президент Франції Емманюель Макрон заявив, що потурання Ірану нападу ХАМАСу на Ізраїль є неприйнятним. Нині Париж намагається встановити, чи був Тегеран безпосередньо причетним до цього.
- Напад палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль стався 7 жовтня – у день народження президента РФ Володимира Путіна. Це, імовірно, стало для очільника Кремля – який намагається відвернути Захід від України – приємним сюрпризом.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.