Уряд виділив понад 180 мільйонів на допомогу полоненим
Джерело: Урядовий портал
Кабінет міністрів погодив виділення 180,1 мільйона гривень з резервного фонду держбюджету на фінансову допомогу звільненим з полону особам та сімʼям тих, хто досі перебуває в полоні. Відповідне розпорядження ухвалили на засіданні уряду 17 жовтня.
Зауважується, що держава передбачила 129,2 мільйона на надання щорічної грошової допомоги родинам політв’язнів, цивільних заручників та військовополонених — виплачується у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування таких осіб у місцях несвободи.
Окрім цього, 50,9 мільйона спрямують на виплату по 100 тисяч гривень одноразової державної грошової допомоги звільненим із російського полону.
Кошти на банківські рахунки перераховуватиме Мінреінтеграції.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- В Україні планують створити змішані медичні комісії, які допоможуть повертати полонених українських військових.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вдалось повернути близько 2600 військовополонених. Однак деяких українців Росія відмовляється повертати – без пояснення причин.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.