В Україні вже створено понад 1800 «Класів безпеки»
Джерело: ДСНС
У межах спільного проєкту Державної служби з надзвичайних ситуацій, МВС та Міносвіти в Україні вже створено 1 893 “Класи безпеки”, де діти отримують відповідні безпекові знання та навички.
За словами директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександра Чекригіна, більшість цих навчальних аудиторій відповідають рекомендаціям, затвердженим Міносвіти, оснащені відповідним обладнанням, ігровими зонами та дозволяють якісно доносити поколінню, що підростає, знання про ризики та небезпеки в усіх сферах життєдіяльності.
Мовиться зокрема про пожежну безпеку, дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій, безпечний відпочинок на воді та в екосистемах, надання першої домедичної допомоги тощо.
“Наша головна ціль була не зробити “Класи безпеки” заради “Класів безпеки”. Він має відрізнятися від колишніх радянських класів безпеки життєдіяльності, де були лише листівки та плакати. Ми ставили за мету, щоб дітям було цікаво туди повертатися. Щоб у дітей було бажання привести в той клас своїх друзів”, – сказав представник ДСНС.
Крім того, в межах проєкту за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine створено також 15 мобільних пересувних класів безпеки, які функціонують у прифронтових зонах та на деокупованих територіях.
За словами Олександра Чекригіна, з початку поточного року у класах безпеки проведено більш ніж 5 тисяч занять, якими охоплено понад 100 тисяч дітей.
“Ми ставимо собі за мету, щоб такі класи було створено у кожній школі, і щоб на основі них у навчальних закладах створювалися дружини юних пожежників, і у такий спосіб у суспільстві зростала культура безпеки”, – резюмував представник ДСНС.
- Станом на жовтень 70% навчальних закладів України забезпечено укриттями.
- Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну фонд захисних споруд цивільного захисту збільшився більш ніж утричі, що дозволяє забезпечити захист майже половини населення країни.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.
На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.
Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.