У Міноборони заявили про зловживання на 123 млн грн щодо виплат за участь у бойових діях
Джерело: Міністерство оборони України
За результатами вибіркової перевірки Міністерство оборони виявило зловживань на 123 млн грн під час виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань.
“Служба внутрішнього аудиту Міноборони вибірково перевірила приблизно 40 військових частин та встановила, що більш як 123 млн грн додаткової винагороди виплатили людям, які не брали участі у бойових діях та не виконували жодних бойових завдань”, — заявили в міністерстві.
Командири деяких військових частин надто вільно тлумачили терміни, як “бойові дії” та “бойове (спеціальне) завдання”. Тобто вони виплачували додаткову винагороду на власний розсуд.
Одним з прикладів навели, що військовим понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області вже за кілька місяців після відступу росіян, виплатили щомісячну доплату в 100 тисяч. Протягом вересня-грудня 2022 року сума виплат становила 6,5 млн грн. Утім станом на той момент Київщина не належала до переліку районів ведення бойових дій.
У Міноборони запропонували “чітко й однозначно визначити терміни “участь у бойових діях” та “бойове (спеціальне) завдання”. Оскільки через розмитість понять можуть виплачувати 30 тисяч гривень премії тим, хто не виконує жодних бойових завдань (наприклад бухгалтерам, відділу кадрів тощо), зокрема й за межами зони бойових дій.
“Водночас важливо враховувати право на додаткові виплати для всіх військовослужбовців, які виконують завдання в зонах без активних бойових дій (наприклад у складі груп ППО)”, — заявили у повідомленні.
- Уряд підтримав розроблену Міноборони постанову, згідно з якою буде пришвидшено допуск до експлуатації і постачання БпЛА та засобів РЕБ у війська.
- Міністерство оборони України поставило на забезпечення для захисниць жіночу білизну. Комплекти пройшли усі необхідні випробування в підрозділах Збройних сил України.
- Міністерство оборони України допустило до експлуатації одразу кілька нових зразків безпілотних літальних апаратів за спрощеною процедурою.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).