Президентка Грузії висловила побоювання щодо політики Путіна «захисту російськомовних»

Джерело: Саломе Зурабішвілі в інтерв’ю CBSnews

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі висловила побоювання, що глава РФ Володимир Путін може використати російських ухилянтів та переселенців для активізації політики “захисту російськомовних громадян” та початку нової війни.

Тисячі громадян РФ в’їжджають в країну на автомобілях і пішки. Розтягнувшись на кілометри та прибуваючи хвилями, спершу на початку війни проти України у 2022 році, а потім у вересні минулого віку, коли чоловіки призовного віку втекли з російської військової служби.

Тож деякі грузини стурбовані тим, що прихильники Путіна також можуть увійти в країну, заклавши основу для наступного кроку Росії.

Коли Путін вдерся в Україну у 2022 році, він сказав, що це, серед іншого, щоб захистити росіян, які там живуть. Президентка Зурабішвілі побоюється, що Путін може почати подібну кампанію в Грузії.

Адже після війни Грузія стала домом для 100 тисяч росіян.

Дуже дратує, коли у вашій країні є люди, які говорять мовою ворога. І вірять, що вони вдома, — мовила глава Грузії.

Також Зурабішвілі застерегла, що можлива відмова Грузії від заявки на членство в ЄС була б “великою перемогою Росії”.

Зауважимо, парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів. Опозиція Грузії звинувачує владу країни у пасивності на тлі плану РФ створити бази для Чорноморського флоту в окупованій Абхазії.

В опозиції переконані, що процес імпічменту є прагненням правлячої партії з проросійським спрямуванням зірвати надання статусу кандидата Грузії на входження до ЄС наприкінці року. Крім того, опоненти влади вважають імпічмент політичною помстою Саломі Зурабішвілі за її публічну та гостру критику “Грузинської мрії” через поновлення авіасполучень з Москвою, недостатню підтримку України та “формальне виконання 12 рекомендацій Брюсселя” для отримання статусу ЕС.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.