Ексглаву МВС Латвії засудили до восьми років ув’язнення за шпигунство на користь РФ
Джерело: LSM.lv
Ризький міський суд ухвалив вирок стосовно колишнього депутата сейму Латвії, ексміністра МВС Яніса Адамсонса та російського громадянина Геннадія Силонова, визнавши їх винними у шпигунстві на користь РФ.
Суд засудив Адамсонса до 8 років та 6 місяців позбавлення волі з пробаційним строком на два роки. Тоді як ексспівробітника КДБ Силонова засудили до 7 років та 6 місяців позбавлення волі з пробаційним наглядом також на два роки.
У червні 2021 року Адамсонса заарештували за підозрою в шпигунстві на користь РФ. Зазначається, що депутат протягом чотирьох років міг передавати інформацію різного ступеня таємності Росії.
Зазначається, що він “систематично і цілеспрямовано” збирав і передавав через Силонова російським спецслужбам інформацію щодо підрозділів НАТО, військових закупівель Латвії, бюджету країни, поправок до законів, а також ситуації на кордоні.
Вважається, що Адамсонс зустрічався із Силоновим з 2015 року. Загалом правоохоронні органи Латвії зафіксували понад 100 таких зустрічей. Прокурор наголосив, що Адамсонс отримував кошти за шпигунство, які переводилися його доньці в РФ.
До 1992 Адамсонс служив на Далекому Сході в прикордонних військах. Після розпаду СРСР він повернувся до Латвії. У 1994 році став міністром внутрішніх справ країни. Вже 1995 року він залишив посаду і став депутатом сейму Латвії. У парламенті був членом комісії сейму з оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції.
Довідка. Яніс Адамсонс — колишній радянський та латвійський офіцер морської прикордонної служби, політик. Колишній міністр внутрішніх справ Латвії, член кількох Сеймів. Колишній депутат XIII скл. Сейму Латвії, до осені 2023 року представляв партію “Згода”.
- 23 жовтня колишній співробітник Агентства національної безпеки США Джарех Себастьян Далке з Колорадо-Спрінгс визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації Національної оборони (NDI) агенту Російської Федерації.
- Виконувача обов’язків керівника представництва Росії в Євросоюзі Кирила Логвінова вважають агентом Служби зовнішньої розвідки РФ. Бельгійська служба державної безпеки (VSSE) підозрює його у “секретній діяльності проти європейських інтересів”.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- 28 серпня прокуратура Швеції висунула звинувачення проти росіянина Сергія Скворцова, у зборі інформації для російської військової розвідувальної служби РФ протягом майже десяти років.
- Громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.