Ексглаву МВС Латвії засудили до восьми років ув’язнення за шпигунство на користь РФ

Джерело: LSM.lv

Ризький міський суд ухвалив вирок стосовно колишнього депутата сейму Латвії, ексміністра МВС Яніса Адамсонса та російського громадянина Геннадія Силонова, визнавши їх винними у шпигунстві на користь РФ.

Суд засудив Адамсонса до 8 років та 6 місяців позбавлення волі з пробаційним строком на два роки. Тоді як  ексспівробітника КДБ Силонова засудили до 7 років та 6 місяців позбавлення волі з пробаційним наглядом також на два роки.

У червні 2021 року Адамсонса заарештували за підозрою в шпигунстві на користь РФ. Зазначається, що депутат протягом чотирьох років міг передавати інформацію різного ступеня таємності Росії.

Зазначається, що він “систематично і цілеспрямовано” збирав і передавав через Силонова російським спецслужбам інформацію щодо підрозділів НАТО, військових закупівель Латвії, бюджету країни, поправок до законів, а також ситуації на кордоні.

Вважається, що Адамсонс зустрічався із Силоновим з 2015 року. Загалом правоохоронні органи Латвії зафіксували понад 100 таких зустрічей. Прокурор наголосив, що Адамсонс отримував кошти за шпигунство, які переводилися його доньці в РФ.

До 1992 Адамсонс служив на Далекому Сході в прикордонних військах. Після розпаду СРСР він повернувся до Латвії. У 1994 році став міністром внутрішніх справ країни. Вже 1995 року він залишив посаду і став депутатом сейму Латвії. У парламенті був членом комісії сейму з оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції.

Довідка. Яніс Адамсонс — колишній радянський та латвійський офіцер морської прикордонної служби, політик. Колишній міністр внутрішніх справ Латвії, член кількох Сеймів. Колишній депутат XIII скл. Сейму Латвії, до осені 2023 року представляв партію “Згода”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.