Вчені попереджають: сидячий спосіб життя шкодить здоров’ю
Джерело: ladbible
Експерти попереджають, що сидячий спосіб життя – дуже погана новина для вашого серця. Наголошують, що низка занять, зокрема сон, є кориснішими для вас.
Дослідники заявили, що будь-яка діяльність, яка призводить до збільшення частоти серцевих скорочень “навіть на хвилину чи дві”, знижує ризик серцевого нападу або інсульту.
Вибір на користь помірних фізичних вправ має безліч переваг для здоров’я, зокрема зниження рівня холестерину, а також допомагає людям підтримувати меншу вагу.
Ймовірно, не дивно, що найбільша користь отримана під час зміни сидячого способу життя на помірні та активні види діяльності, такі як біг чи підйом сходами.
Докторка Джо Блоджетт з Університетського коледжу Лондона зауважила: “Хоча невеликі зміни в тому, як ви рухаєтеся, можуть вплинути на здоров’я серця, інтенсивність рухів має значення”.
Найкорисніша зміна, яку ми спостерігали, полягала в заміні на помірну чи енергійну діяльність – це може бути біг, швидка ходьба чи підйом сходами – практично будь-яка діяльність, яка збільшує частоту серцевих скорочень і змушує вас дихати швидше, навіть на хвилину чи дві.
Водночас нове дослідження, опубліковане в European Heart Journal, проводило спостереження за людьми протягом 24 годин, відслідковуючи, наскільки корисні інші види діяльності, включаючи сон.
Учасники дослідження носили пристрій, який відстежував, чи ведуть вони сидячий спосіб життя, стоять, займаються спортом чи сплять протягом дня.
Команда зазначила, що особи, які сплять менш як шість годин на день, можуть отримати більше користі від сну, ніж від фізичних вправ.
Хоча не дивно, що активність корисна для здоров’я серця, новим у цьому дослідженні є розгляд низки поведінки протягом всієї доби. Цей підхід дозволить нам зрештою надавати персоналізовані рекомендації, щоб заохочувати людей до більшої активності у зручний для них спосіб, — зазначив Професор Марк Хамер з UCL.
- Згідно з новим дослідженням, заняття спортом з 7 до 9 ранку можуть бути ключем до прискорення метаболізму.
- Нове дослідження, проведене Техаським університетом A&M та Національним інститутом медичних наук та харчування в Мексиці, показало, що кардамон допомагає спалювати жир та прискорює метаболізм.
- Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) у складі визнало аспартам – підсолоджувач, який міститься в дієтичній газованій воді та незліченній кількості інших продуктів – “можливою” причиною раку.
- Згідно з новими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, не варто вживати замінники цукру, якщо ви намагаєтеся схуднути. Огляд доказів свідчить про те, що використання нецукрових підсолоджувачів “не дає довгострокової користі у зменшенні жиру в організмі у дорослих або дітей”.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.