РФ звинуватила Гельсінкі в «русофобії» через знищений танк біля фінського парламенту
Джерело: The Guardian
22 листопада речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила про протест Фінляндії після того, як знищений російський танк виставили біля фінського парламенту.
Захарова поскаржилася на дії Фінляндії, звинувативши Гельсінкі в “русофобії”.
Чому вони це роблять, для чого? Навіщо це фінам? – обурилися в російському МЗС.
Пошкоджений російський танк Т-72Б3 виставили 18 листопада за ініціативою двох проукраїнських асоціацій у Фінляндії, щоб нагадати населенню про війну.
Напруженість між Москвою та Гельсінкі зросла після вступу Фінляндії до НАТО на початку цього року – у відповідь на війну РФ проти України. Ще більше напруга зросла минулого тижня, коли скандинавська країна закрила чотири пункти пропуску на кордоні з Росією.
У Гельсінкі заявили, що реагують на сплеск мігрантів, яких Росія направляє до кордону. Захарова звинуватила у проблемах Фінляндію, водночас запевнила, що російська сторона “відкрита до діалогу, зокрема щодо прикордонних питань”.
Одначе, речниця російського відомства пригрозила, що РФ “звичайно” відповість, якщо Фінляндія закриє прикордонні пункти, що залишилися між двома країнами. Проте, не уточнила, якою буде реакція.
Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.
Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.
Довідка. Волонтери з організації “Your Finnish Friends” привезли знищений в Україні російський танк у Гельсінкі. Мета – довести фінам, що війна поруч. Про це кореспонденту “Останній Бастіон” повідомив співзасновник самостійницького руху “Вільний Урал” Андрєй Романов. Танк із Z-символікою виставлено для загального огляду перед будівлею фінляндського парламенту, поблизу музею сучасного мистецтва Kiasma. Танк підбили українські захисники торік весною на Київщині.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.