У Театрі на Подолі інтерпретували п’єсу «Хазяїн»: Зеленського перейменували в Залуського
Джерело: проєкт “По той бік новин”
26 листопада на новій сцені у Театрі на Подолі відбулася прем’єра нового прочитання п’єси “Хазяїн” українського класика Івана Карпенко-Карого режисера Івана Уривського.
В інформаційному проєкті “По той бік новин” зауважили, що у п’єсі Івана Карпенка-Карого одного з економів звати Зеленським. Водночас в однойменній виставі в Театрі на Подолі цього героя вже перейменували Залуським.
Читачі закликали перевірити інформацію, викладену на скрині під одним з дописів, де автор стверджує, що у п’єсі “Хазяїн” одного з діючих персонажів перейменували.

Джерело: “По той бік новин”/Facebook
Так, у класичному варіанті є не дуже вправний економ, на прізвище Зеленський. У творі він скаржиться на підлеглих йому “холопів”, що “силу мають”, боїться, що вони “можуть наговорити зайве”.
У сучасній постановці, за версією режисера Уривського, події “Хазяїна” перенесені в сьогодення, і Зеленський вже став Залуським. Натомість усі інші герої залишилися при своїх іменах і прізвищах.
Це не оригінальна постановка, а сучасне бачення режисера Івана Уривського.
Той самий, хоч і переосмислений, Зеленський, за версією режисера, вже зветься Залуським. Його грає актор Сергій Сипливий.
Як зауважив раніше режисер, “Хазяїн” Карпенка-Карого, – це “історія про корупцію, яка починається з тебе”.
Довідка. “Хазяїн” – класичний твір української літератури, соціально-сатирична п’єса, написана у жанрі трагікомедії в 1900 році. У ній драматург висвітлює явище становлення нової селянської української буржуазії в кінці XIX ст. Автор характеризував п’єсу як злу сатиру на людську любов до стяжання без жодної іншої мети.
- Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини та отримає 25 тисяч євро на реалізацію проєкту “Шевченко 2.0”.
- Українська стрічка режисера Дениса Тарасова “БожеВільні” здобула приз глядацьких симпатій на Варшавському міжнародному кінофестивалі.
- Українська акторка Рита Бурковська перемогла в номінації “найкраща європейська акторка” премії Septimius Awards 2023 у Нідерландах.
- Український фільм “Ми не згаснемо” режисерки Аліси Коваленко на Міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox отримав нагороду — Onion Award.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.