У Театрі на Подолі інтерпретували п’єсу «Хазяїн»: Зеленського перейменували в Залуського
Джерело: проєкт “По той бік новин”
26 листопада на новій сцені у Театрі на Подолі відбулася прем’єра нового прочитання п’єси “Хазяїн” українського класика Івана Карпенко-Карого режисера Івана Уривського.
В інформаційному проєкті “По той бік новин” зауважили, що у п’єсі Івана Карпенка-Карого одного з економів звати Зеленським. Водночас в однойменній виставі в Театрі на Подолі цього героя вже перейменували Залуським.
Читачі закликали перевірити інформацію, викладену на скрині під одним з дописів, де автор стверджує, що у п’єсі “Хазяїн” одного з діючих персонажів перейменували.

Джерело: “По той бік новин”/Facebook
Так, у класичному варіанті є не дуже вправний економ, на прізвище Зеленський. У творі він скаржиться на підлеглих йому “холопів”, що “силу мають”, боїться, що вони “можуть наговорити зайве”.
У сучасній постановці, за версією режисера Уривського, події “Хазяїна” перенесені в сьогодення, і Зеленський вже став Залуським. Натомість усі інші герої залишилися при своїх іменах і прізвищах.
Це не оригінальна постановка, а сучасне бачення режисера Івана Уривського.
Той самий, хоч і переосмислений, Зеленський, за версією режисера, вже зветься Залуським. Його грає актор Сергій Сипливий.
Як зауважив раніше режисер, “Хазяїн” Карпенка-Карого, – це “історія про корупцію, яка починається з тебе”.
Довідка. “Хазяїн” – класичний твір української літератури, соціально-сатирична п’єса, написана у жанрі трагікомедії в 1900 році. У ній драматург висвітлює явище становлення нової селянської української буржуазії в кінці XIX ст. Автор характеризував п’єсу як злу сатиру на людську любов до стяжання без жодної іншої мети.
- Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини та отримає 25 тисяч євро на реалізацію проєкту “Шевченко 2.0”.
- Українська стрічка режисера Дениса Тарасова “БожеВільні” здобула приз глядацьких симпатій на Варшавському міжнародному кінофестивалі.
- Українська акторка Рита Бурковська перемогла в номінації “найкраща європейська акторка” премії Septimius Awards 2023 у Нідерландах.
- Український фільм “Ми не згаснемо” режисерки Аліси Коваленко на Міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox отримав нагороду — Onion Award.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.