РФ не вдалося переобратися до Організації із заборони хімічної зброї

Джерело: пресслужба ОЗХЗ

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

Так, на голосуванні 28-ї Конференції країн-учасниць організації Росія програла Україні, Польщі та Литві за місце у раді від регіону Східна Європа.

Загалом до ради обрано 21 країну. Від групи Західної Європи та інших держав місця отримали Бельгія, Данія, Греція, Іспанія та Нова Зеландія, від Азії – Бангладеш, Іран, Малайзія та Пакистан, від Африки –   Алжир, Гана, Нігерія та ПАР, від Латинської Америки – Еквадор, Чилі, Сальвадор та Гватемала.

Згідно зі статутом ОЗХЗ, рада виступає головним координатором розслідувань випадків застосування хімічної зброї, розглядає прохання про захист від застосування хімзброї або загрози застосування, а також візує угоди про проведення перевірок.

Довідка. Організація із заборони хімічної зброї, ОЗХЗ — незалежна міжнародна організація, створена за підтримки ООН 29 квітня 1997, після набуття чинності Конвенції про заборону хімічної зброї, відкритої до підписання в січні 1993 року.

Головні завдання — забезпечення контролю за дотриманням заборони на використання хімічної зброї, ліквідації її запасів, сприяння розвитку співпраці в галузі мирної хімії, надання допомоги державам у забезпеченні захисту від хімічної зброї, забезпечення нерозповсюдження хімічної зброї. Вона стежить за дотриманням і виконанням Конвенції і встановлює умови для знищення хімічної зброї.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.