РФ не вдалося переобратися до Організації із заборони хімічної зброї

Джерело: пресслужба ОЗХЗ

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

Так, на голосуванні 28-ї Конференції країн-учасниць організації Росія програла Україні, Польщі та Литві за місце у раді від регіону Східна Європа.

Загалом до ради обрано 21 країну. Від групи Західної Європи та інших держав місця отримали Бельгія, Данія, Греція, Іспанія та Нова Зеландія, від Азії – Бангладеш, Іран, Малайзія та Пакистан, від Африки –   Алжир, Гана, Нігерія та ПАР, від Латинської Америки – Еквадор, Чилі, Сальвадор та Гватемала.

Згідно зі статутом ОЗХЗ, рада виступає головним координатором розслідувань випадків застосування хімічної зброї, розглядає прохання про захист від застосування хімзброї або загрози застосування, а також візує угоди про проведення перевірок.

Довідка. Організація із заборони хімічної зброї, ОЗХЗ — незалежна міжнародна організація, створена за підтримки ООН 29 квітня 1997, після набуття чинності Конвенції про заборону хімічної зброї, відкритої до підписання в січні 1993 року.

Головні завдання — забезпечення контролю за дотриманням заборони на використання хімічної зброї, ліквідації її запасів, сприяння розвитку співпраці в галузі мирної хімії, надання допомоги державам у забезпеченні захисту від хімічної зброї, забезпечення нерозповсюдження хімічної зброї. Вона стежить за дотриманням і виконанням Конвенції і встановлює умови для знищення хімічної зброї.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.