Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва із делегацією на чолі з міністром національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта Оуеном Боннічі стало відомо, що Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю щодо збереження культурної спадщини, реставрації, підтримки українських культурних інститутів та сприяння міжнародній культурній дипломатії.

“Політика МКІП спрямована на максимальне поширення інформації про Україну в світі, аби кожен європейський політик чітко розумів події в нашій країні. Ваш візит сюди  – це не лише частина культурної взаємодії, але й великий політичний жест”, – наголосив Ростислав Карандєєв.

Своєю чергою, Оуен Боннічі висловив рішучу підтримку України в умовах війни і відзначив важливість тривалої співпраці в культурній сфері.

Оуен Боннічі підкреслив, що українська культура – це частина європейської культури. Сприяючи Україні, європейці одночасно підтримують та просувають свою  ідентичність.

“Те, що ми сьогодні тут – це сигнал, що ми разом і готові залишатися на боці України стільки часу, скільки це потрібно. Україна для нас – це частина великої європейської родини. Ми віримо у ваш успіх і переконані, що Україна приєднається до Європейського Союзу”, – наголосив міністр національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта.

Також він представив ініціативи для розширення культурного обміну між Мальтою та Україною, зокрема, створення української бібліотеки на Мальті.

Ростислав Карандєєв подякував іноземному колезі за умови, які створюються на Мальті для українських сімей. Це не лише допомагає українським сім’ям тримати зв’язок з Україною, але й відкриває нові можливості для глибшого культурного обміну.

Він також висловив ініціативу щодо розширення міжнародної культурної дипломатії: “Прагнемо підтримати поширення української культури як частини міжнародної культурної дипломатії. Наша мета – забезпечити, щоб ці зв’язки виникали не на рівні міжнародних протоколів, а серед громад, на  рівні міжособистісних відносин. Своєю чергою, ми готові промотувати мальтійську культуру в Україні”.

Делегація з Мальти відвідала Софійський собор та виставку у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Американський мільярдер Ілон Маск давно обіцяв, що протягом наступних тридцяти років людство може заселити Марс. Утім Біолог Келлі та художник Зак Вайнерсміти у книзі “Місто на Марсі: чи можемо ми заселити космос, чи маємо ми заселити космос, і чи справді ми продумали це?” зібрали кілька аргументів проти.

Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.

Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.

В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.

В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли тіло Цві Когана, ізраїльсько-молдавського рабина, якого вважали зниклим безвісти з четверга. Інформацію про це підтвердили в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю.