Пентагон не має фондів для фінансуванням військових на Близькому Сході – Politico
Джерело: Politico
Через неспроможність Конгресу затвердити бюджет Пентагон нині не має фондів для прямого фінансування передислокації авіаносних груп на Близькому Сході та змушений залучати кошти з інших програм.
“Міністерство оборони наказало спрямувати на Близький Схід додаткову авіаносну групу, засоби протиповітряної оборони, винищувачі та сотні військових після неочікуваних терористичних атак на Ізраїль 7 жовтня, щоб запобігти переростанню конфлікту в регіональну війну”, – йдеться в матеріалі.
Водночас вказано, що військові, як і структури федерального уряду, діють на підставі так званої резолюції щодо тимчасового продовження фінансування, яка дозволяє виділяти кошти на рівні бюджету попереднього року. З огляду на те, що передислокацію військ на Близькому Сході не було заплановано заздалегідь, Пентагону доводиться вилучати кошти з інших рахунків.
Це, своєю чергою, означає менше грошей на проведення навчань, розгортання військ та інші маневри, а також на технічне обслуговування озброєнь і техніки, які військові вже запланували на поточний рік. При цьому можуть бути відкладені деякі платежі за контрактами.
“Бездіяльність Конгресу означає, що Пентагон не має грошей, аби компенсувати нарощування сил у регіоні Близького Сходу”, – зазначено в повідомленні.
За попередніми оцінками відомства, хоча затримки з ухваленням оборонного бюджету США стають уже звичним явищем, тягар нинішнього року є важчим, ніж зазвичай, оскільки Пентагон підтримує дві війни одночасно – в Україні та в Ізраїлі.
- За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.