Шукаючи членів підпілля на ТОТ, росіяни моніторять українські сторінки у соцмережах

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українського підпілля.

Наразі зафіксовані випадки, коли окупанти моніторять вподобання патріотичних українських сторінок у соцмережах й намагаються вирахувати серед них місцевих мешканців ТОТ, — наголосили у повідомленні.

Відтак у ЦНС закликали українців на ТОТ зберігати пильність та не наражати себе зайвий раз на небезпеку. А також допомогти Силам Оборони пришвидшити деокупацію рідного краю й повідомляти про зрадників та місця розташування ворога за посиланням.

Зауважимо, представники партизанського руху “Атеш” та небайдужі севастопольці коригували удар по штабу Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі.

За даними ЦНС, підпілля тимчасово окупованого півострова робить все можливе, аби пришвидшити його деокупацію. Для цього партизани фіксують військові об’єкти Севастополя та місця розміщення ППО: Штаб ЧФ, центр водолазної підготовки, навчальний центр тощо.

  • У тимчасово окупованому Криму росіяни посилили контррозвідувальний режим, зокрема з метою виявлення та боротьби з українським підпіллям.
  • Окупаційний режим тимчасово окупованої території Луганщини продовжує здійснювати тиск на населення регіону, котре має прояви нелояльності до російських військ та так званої “адміністрації” противника.
  • В тимчасово окупованому Криму росіяни посилюють заходи з поширення пропаганди з боку окупаційної адміністрації з метою збереження рівня підтримки повномасштабної війни РФ проти України серед населення півострова.
  • У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України розповіли деталі спецоперації на території тимчасово окупованого Криму й оприлюднили відео бою між українськими спецпризначенцями та росіянами.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.