Уряд виділив майже 32 млн для будівництва фортифікаційних споруд на Запоріжжі

Джерело: пресслужба Мінекономіки

На засіданні 5 грудня Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.

Згодом представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що кошти виділили для Запорізької обласної військової адміністрації.

Як зауважила міністерка економіки Юлія Свириденко, ці кошти дозволять завершити роботи зі зведення додаткових фортифікацій на одному з важливих напрямків. І запевнила, що будівництво фортифікаційних споруд є одним із пріоритетних та необхідних заходів для посилення національної безпеки країни та спроможностей оборони.

Нагадаю, на необхідності прискорити зведення фортифікацій нещодавно наголошував президент Володимир Зеленський. Тож Уряд, представники військового командування та місцевої влади працюють спільно на виконання цих завдань, — зазначила очільниця відомства.

Зауважується, що кошти виділять з резервного фонду держбюджету.

Зазначимо, 17 листопада уряд спрямував з резервного фонду державного бюджету 12,5 млн грн для будівництва фортифікаційних споруд на східному та південному напрямку та понад 100 млн грн — на будівництво фортифікацій у Сумській області. Окрім того, з початку року на посилення північно-східних регіонів держави виділено понад 1,7 млрд грн.

Варто нагадати, що 30 листопада Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.