Мінекономіки та Група Світового банку посилюють взаємодію щодо підтримки приватного сектору

Джерело: Міністерство економіки України

Мінекономіки та Група Світового банку посилюють взаємодію щодо стратегії підтримки приватного сектору, запуску іпотечного кредитування, а також аналізу та фінансування конкретних інвестиційних проєктів.

Відтак, Світовий банк та Мінекономіки розробляють стратегію підтримки приватного сектору з метою консолідації різних державних програм малого і середнього бізнесу для збільшення їх ефективності.

Мовиться про грантові програми на підтримку малого і середнього бізнесу, програми підтримки ветеранів, інструменти страхування воєнних ризиків, фінансування програм “єОселя” та “єВідновлення”.

Про це домовились міністерка економіки України Юлія Свириденко на зустрічі із делегацією Світового банку на чолі із Регіональним директором Світового банку у справах України та Молдови Арупом Банерджі.

Під час зустрічі представники Світового банку висловили зацікавленість в підтримці українських підприємців – збільшенні фінансування грантових програм на підтримку малого і середнього бізнесу, програм підтримки ветеранів, інструментів страхування воєнних ризиків, та фінансування програми “єОселя” та “єВідновлення”.

“Усі ці програми спрямовані на створення нових робочих місць, допомогу переселенцям та ветеранам, а також підвищення ролі переробної промисловості в економіці України. Деталі ми будемо ще обговорювати, але принципова згода вже отримана”, – наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, зокрема, гроші від Світового банку можуть пом’якшити умови отримання пільгових кредитів для населення за програмою єОселя та збільшити кількість виданих іпотечних кредитів.

З іншого боку, реалізація програм пільгового кредитування буде стимулювати галузь житлового будівництва, що своєю чергою буде створювати нові робочі місця, нові виробничі ланцюжки та забезпечувати сплату податків.

Також сторони обговорили можливість надання технічної підтримки Світовим банком з метою аналізу та запуску інструментів страхування воєнних ризиків через залученість локального страхового ринку та напрямків збільшення капіталу українського Експортно-кредитного агентства.

“Зараз ЕКА успішно реалізує програму підтримки українських експортерів, серед яких основну частину складають підприємства малого та середнього бізнесу. Також ми залучили ЕКА до страхування ризиків знищених суден і товарів на них в територіальних водах України. Надалі ми хочемо розширити програму страхування на ризики знищення товарів на складах і на вантажі, які перебувають в дорозі. Це має стати важливим елементом розвитку приватного сектору в Україні”, – розповіла Юлія Свириденко.

Під час розмови представники уряду обговорили із Головою регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Молдові Лісою Костнер перспективні для інвесторів галузі та домовились, що IFC проведе детальний аналіз інвестиційних проєктів, наданих Міністерством економіки України в межах секторальних обговорень Плану України, з метою надання фінансування у 2024 році.

Під час російського обстрілу перелякана вулична собака Агата стрибнула в яму на схилі, яка виявилася десятиметровим колодязем. Рятувальники разом із місцевими жителями врятували тварину.

У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.

Папа Лев XIV прийняв на аудієнції владик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного агента ФСБ у Черкасах. Ним виявився завербований ворогом 20-річний студент місцевого університету. На замовлення окупантів він коригував ракетно-дронові атаки РФ по регіону.

У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.