Ілон Маск і Такер Карлсон поширили фейк через затримання проросійського блогера

Джерело: інформацію зібрали Букви

Американський мільярдер Ілон Маск обурився через затримання працівниками СБУ проросійського блогера Гонсало Ліри, який є громадянином США. Маск підтримав ведучого Такера Карлсона у X (Twitter), додавши, що вимагає пояснень від президента Володимира Зеленського.

Скріншот Twitter

Ведучий Карлсон звинуватив Україну, що нібито з липня у в’язниці “катують” Гонсало Ліру. На його думку, блогера затримали через “критику” президента України.

Скріншот Twitter

Ілон Маск додав, що Україна повинна звільнити Ліру, дорікнувши, що США відправили понад 100 мільярдів доларів на допомогу у зв’язку з війною.

“Громадянин США сидить у в’язниці в Україні після того, як ми відправили понад 100 мільярдів доларів? Чи є в цій історії щось більше, ніж просто критика Зеленського? Якщо це все, то тут у нас серйозна проблема”, — зазначив він.

Скріншот Twitter

Ще Маск також запитав президента США Джо Байдена про статус “цього американського журналіста”.

Ще до обговорення долучився акаунт Russian Market, який має понад 300 тисяч підписників у Twitter, де заявив, що Зеленський нібито закрив критикуючі його російські та українські ЗМІ, а тепер “саджає за ґрати журналістів”.

Скріншот Twitter

Що сталося?

У травні Служба безпеки України писала, що у Харкові затримали проросійського блогера, як зазначав “Бабель“, ним є Гонсало Ліра. За даними слідства, у чоловіка є громадянство однієї з країн Латинської Америки. Він протягом кількох років проживав у Харкові.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну блогер підтримав російських військових та героїзував їхні воєнні злочини. Ще він займався дискредитацією найвищого військово-політичного керівництва та Сил оборони України.

Навесні 2022 року він знімав провокативні відео, в яких намагався показати обличчя українських військових та ображав їх. Відео він публікував в YouTube та Twitter, де загалом майже 300 тисяч підписників.

У коментарі NV представники СБУ зазначили, що його дії є кримінальним правопорушенням, яке передбачено ст. 436−2 Кримінального кодексу України (виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).  Тому дії українських правоохоронців відбувалися в межах чинного законодавства.

Нині розслідування триває.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.

Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.