Росія та Китай стоять за більшістю кібератак на вибори у світі – канадська розвідка
Джерело: Центр з безпеки комунікацій
Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.
“З 2021-го року підтримувані державами кіберзловмисники, пов’язані із Росією та Китаєм, продовжують чинити більшість кіберзловмисної діяльності, направленої проти іноземних виборів”, – йдеться у заяві.
Як повідомляється, російські й китайські хакери намагаються здійснювати DDoS атаки на сайти виборчих органів, отримувати доступ до особистої інформації виборців та шукати вразливості електронних систем голосування.
“Найімовірніше, що протягом наступних двох років Росія та Китай продовжать нести відповідальність за більшість зловмисних кібернетичних дій проти іноземних виборів, зосередившись на державах, які мають для них стратегічне значення”, – наголосили у відомстві.
Окрім того, там підкреслили, що минулого року джерело походження 85% зловмисних кібернетичних дій проти виборів виявити не вдалося.
“Коли ж винуватців вдавалося встановити, то протягом двох з половиною років було доведено активну діяльність проти іноземних виборів лише двома державами: Росією та Китаєм. За нашими оцінками, ймовірно, що кіберзловмисники все частіше використовують техніки приховування і\або віддають свою кібернетичну діяльність на аутсорсинг, щоб завадити ідентифікації або приховати зв’язки із іноземними урядами”, – мовиться у звіті.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
У Києві фотограф під час фотосесії задушив свою модель. Обоє виявились громадянами РФ і на батьківщині перебували у розшуку.
Семирічний хлопчик із Китаю, який перебував на термінальній стадії серцевої недостатності, став наймолодшим пацієнтом у світі, якому імплантували бівентрикулярний допоміжний пристрій на магнітній подушці — найменше та найлегше штучне серце, доступне на ринку.
У середу, 30 квітня, Верховна Рада України підтримала законопроєкт №13177, яким подовжено термін добровільного повернення військовослужбовців, що самовільно залишили військову частину, до 30 серпня 2025 року.
Президент США Дональд Трамп визнав, що очільник Кремля Володимир Путін може морочити йому голову. При цьому американський лідер наполягає, що Путін все ж хоче припинення російсько-української війни.
Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру однієї з військових частин Одеської області, який залучав чотирьох підлеглих для виконання особистих робіт.