Німеччина спорядила на захист України другу батарею ЗРК Patriot
Джерело: проєкт German Aid to Ukraine
До України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
Мовиться про другу батарею Patriot, котру пообіцяв передати федеральний канцлер Олаф Шольц.
Зауважується, що комплекс Patriot складається зі станції управління вогнем, станції радіолокації, восьми пускових установок, а також, ймовірно, близько 60 ракет.
A spokesperson of the German Luftwaffe just confirmed to me that Germany has indeed delivered the second Patriot battery to #Ukraine.
In October, Chancellor Scholz pledged a second Patriot battery to Ukraine. The training of UA personnel ended early December.
The now delivered… pic.twitter.com/4OxA7bWNn1
— German Aid to Ukraine 🇩🇪🤝🇺🇦 (@deaidua) December 13, 2023
Зауважимо, на початку грудня українські військовослужбовці пройшли відповідну підготовку для роботи на ЗРК.
Курс, який тривав понад шість тижнів, пройшли близько 70 солдатів і офіцерів ЗСУ. Як зазначили в Бундесвері, відтепер українські військові зможуть самостійно працювати з цим комплексом.
Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що у травні 2023 року українські оборонці за допомогою ЗРК Patriot збили п’ять російських бортів над Брянською областю.
Довідка. Patriot – це керована ракетна система класу “земля-повітря”, яку було вперше розгорнуто в 1980-х роках. Вона може вражати літаки, крилаті ракети та балістичні ракети меншої дальності.
Кожна батарея Patriot складається зі встановленої на вантажівці пускової системи з вісьмома пусковими установками, які можуть утримувати до чотирьох ракет-перехоплювачів кожна, наземного радара, станції управління та генератора. Армія заявила, що зараз має 16 батальйонів Patriot. У звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень за 2018 рік зазначено, що ці батальйони керують 50 батареями, які мають понад 1200 ракет-перехоплювачів.
Американські батареї регулярно розгортають по всьому світу. Крім того, Patriot також експлуатують або купують Нідерланди, Німеччина, Японія, Ізраїль, Саудівська Аравія, Кувейт, Тайвань, Греція, Іспанія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Румунія, Швеція, Польща та Бахрейн.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 22 листопада Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін оголосив про передачу десятків БМП Marder та понад 2 тисяч снарядів калібру 155 мм.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.