Умєров зустрівся з послом Японії: обговорили перспективи співпраці з японськими компаніями

Джерело: Міноборони

Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі й обговорив перспективи співпраці з японськими компаніями у царині високих технологій.

Очільник Міноборони подякував японській стороні за участь в IT-коаліції та коаліції з розмінування, що зміцнюють українську армію.

“Японія посідає лідерські позиції у галузі високих технологій, електроніки. І ми дуже хочемо налагодити контакти з японськими компаніями, які працюють у цій сфері”, – сказав Рустем Умєров.

Міністр додав, що Україна та її оборонний сектор надзвичайно зацікавлені у співпраці з виготовлення дронів, інженерного обладнання, робототехніки.

Рустем Умєров ініціював проведення спеціалізованої японсько-української конференції для інтенсифікації такої співпраці, зокрема у створенні спільних компаній на території України. Мацуда Кунінорі зазначив, що Японія із задоволенням стала учасником ІТ-коаліції та коаліції із розмінування.

“Я пишаюся своїми співвітчизниками, адже підтримка України за цей час не похитнулася ні на йоту”, – сказав посол Японії в Україні.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.