Військова підтримка України з боку Естонії щороку становитиме 0,25% ВВП – Певкур

Джерело: Ханно Певкур під час виступу на засіданні Конгресу регіональних та місцевих влад

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур повідомив, що країна ухвалила рішення щороку підтримувати Україну військовою допомогою у розмірі 0,25% ВВП.

Про це міністр оборони Естонії зазначив на засіданні Конгресу регіональних та місцевих влад.

Наша стратегічна мета — змінити розрахунки кремлівського режиму та позбавити їх шансу на успіх. Рішучим політичним рішенням і стратегічним підходом нам вдасться вибороти цю війну. За нашими розрахунками, 0,25% ВВП виділяється на військову допомогу Україні. І це дасть 120 млрд євро. А це більше, ніж фінансування, що надавалося дотепер. І будемо сподіватися, що цього вистачити, щоб перемогти Україні, — наголосив Певкур.

Нещодавно уряд Естонії підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкур стосовно довгострокової військової допомоги та широкого пакету військової підтримки Україні для захисту від російської агресії. Допомога на 80 млн євро, зокрема міститиме протитанкові ракети Javelin, судна та “інше вкрай необхідне обладнання”.

  • Естонія пропонує сусіднім країнам запровадити спільне торговельне ембарго щодо Росії.
  • Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністерка країни Кая Каллас.
  • Влада Естонії планує першою в Європейському Союзі цього року дозволити конфіскацію пов’язаних із Кремлем активів для відбудови України.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.