Вчені виявили у лам антитіла, які можуть допомогти людям у боротьбі з вірусами
Джерело: Science Alert
Результати дослідження, проведеного вченими з Медичного коледжу Бейлора, показали, що одне з антитіл, які виробляються в ламах для боротьби з інфекціями, виявилося ефективним у боротьбі з норовірусом, який викликає у людей захворювання гастроентерит.
Як зауважили у виданні, норовірус провокує серед людей сотні мільйонів захворювань на рік, а також понад 200 тисяч смертей, причому в особливій групі ризику знаходяться немовлята та люди похилого віку.
Зокрема найчастіше людей атакує геногрупа норовірусу під назвою GII.4, яка періодично мутує в нові варіанти. Під час дослідження антитілам лами під назвою M4 вдалося нейтралізувати штами даного вірусу.
При цьому вказано, що M4 тестували на “міні-кишківнику” людини, вирощеному в лабораторії та зараженому вірусом GII.4.
За оцінками вчених, нанотіло M4 здатне визначати приховану “кишеню” в норовірусі, яка іноді відкривається для встановлення зв’язку з живими клітинами та їх зараження. M4, ймовірно, потрапляє в цю відкриту кишеню, переводячи норовірус у більш нестабільний стан, що блокує передачу вірусу.
Очікується, що робота вчених виявиться корисною у боротьбі з новими штамами норовірусу та з тими, які вже існують.
- Результати дослідження, проведеного на невеликій вибірці північних олуш і баклана, показали, що в деяких морських птахів спостерігаються ознаки розвитку імунітету до пташиного грипу.
Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.
У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.