Нові деталі «шахедів» та «калібрів»: НАЗК поповнило базу іноземних компонентів у зброї РФ

Зображення: НАЗК

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило базу іноземних компонентів у російській та іранській зброї та додало функцію підписки.

Відтак, перелік збільшився на майже 200 деталей і тепер налічує понад 2 600 іноземних компонентів у російській та іранській зброї. Серед нового: деталі “шахедів”, “калібрів”, “іскандерів” та системи “Комета”.

Крім того, НАЗК додало функцію підписки на оновлення бази. Це має значно пришвидшити обмін інформацією між всіма, хто зацікавлений в обʼєднанні навколо нерозповсюдження технологій до агресорів та забезпечення глобального миру.

Відтепер, журналісти-розслідувачі, посадовці або кожен зацікавлений, у будь-якій точці світу, зможуть отримувати оперативні оновлення з переліком нових компонентів, на свою електронну адресу.

Наразі додано компоненти:

  • Прийомо-передавача глобальної навігаційної системи супутникового позиціонування “Комета” (CRPA-антена);
  • Апаратури споживачів інформації супутникових навігаційних систем СН-99М для крилатих ракет 3М-14 “Калибр”, Х-101, “Искандер-К” та реактивних снарядів 9М544 до РСЗВ “Торнадо-С”;
  • БПЛА Shahed-136 (Герань-2) іранського виробництва (відрізняється від вже наявних в базі зразків значно більшою кількістю ідентифікованих компонентів – більше ніж 150 шт).

Нагадаємо, що раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.