Reuters : Банки ОАЕ відмовляються відкривати рахунки «Роснефти»

Джерело: Reuters

Постачання російської сирої нафти Sokol до Indian Oil Corp були затримані через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та закуповувати більше нафти з Близького Сходу.

IOC є єдиним державним нафтопереробним підприємством Індії, що уклало річну угоду про купівлю російських сортів нафти, включаючи Sokol, у російської нафтової компанії “Роснефть”. Sokol постачає ТОВ “Сахалин-1”, дочка “Роснефти”.

Індійські державні нафтопереробники ведуть торгівлю нафтою з Росією в дирхамах Об’єднаних Арабських Еміратів після того, як уряд порадив їм не використовувати китайські юані, хоча приватні нафтопереробники все ще платять у юанях через відсутність альтернатив.

Проте, банки ОАЕ не почали відкривати рахунки “Роснефти” у національній валюті, яку найбільша нафтова компанія РФ планувала використати для розрахунків з Індією.

Так, платежі IOC за нафту Sokol не були проведені через те, що ТОВ “Сахалин-1” не змогло відкрити рахунок у банку в ОАЕ для прийому платежів у дирхамах.

У результаті її експорт зупинився: через проблеми з оплатою на кінець грудня шість танкерів, на борту яких перебуває понад 5 млн барелів російської сировини, змушені дрейфувати в Індійському океані. Один із них, який потрапив під американські санкції NS Century, ще 25 листопада мав пришвартуватися в порту Vadinar, але після майже місяця очікування подався до Сінгапуру. До цього ж порту прямували ще два танкери — NS Commander і Sakhalin Island, які зараз стоять на якорі поблизу Коломбо (Шрі-Ланка). Окрім цього, ще три танкери не дійшли до порту Paradip, тож наразі дрейфують у Бенгальській затоці.

Раніше оплата в рупіях стала проблемою для РФ: потоку товарів у відповідь, на які можна було б витратити індійську валюту, Індія в РФ не постачає, і в результаті рупії накопичуються в індійських банках. Джерела Reuters оцінювали суму в $40 млрд.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.