Reuters : Банки ОАЕ відмовляються відкривати рахунки «Роснефти»

Джерело: Reuters

Постачання російської сирої нафти Sokol до Indian Oil Corp були затримані через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та закуповувати більше нафти з Близького Сходу.

IOC є єдиним державним нафтопереробним підприємством Індії, що уклало річну угоду про купівлю російських сортів нафти, включаючи Sokol, у російської нафтової компанії “Роснефть”. Sokol постачає ТОВ “Сахалин-1”, дочка “Роснефти”.

Індійські державні нафтопереробники ведуть торгівлю нафтою з Росією в дирхамах Об’єднаних Арабських Еміратів після того, як уряд порадив їм не використовувати китайські юані, хоча приватні нафтопереробники все ще платять у юанях через відсутність альтернатив.

Проте, банки ОАЕ не почали відкривати рахунки “Роснефти” у національній валюті, яку найбільша нафтова компанія РФ планувала використати для розрахунків з Індією.

Так, платежі IOC за нафту Sokol не були проведені через те, що ТОВ “Сахалин-1” не змогло відкрити рахунок у банку в ОАЕ для прийому платежів у дирхамах.

У результаті її експорт зупинився: через проблеми з оплатою на кінець грудня шість танкерів, на борту яких перебуває понад 5 млн барелів російської сировини, змушені дрейфувати в Індійському океані. Один із них, який потрапив під американські санкції NS Century, ще 25 листопада мав пришвартуватися в порту Vadinar, але після майже місяця очікування подався до Сінгапуру. До цього ж порту прямували ще два танкери — NS Commander і Sakhalin Island, які зараз стоять на якорі поблизу Коломбо (Шрі-Ланка). Окрім цього, ще три танкери не дійшли до порту Paradip, тож наразі дрейфують у Бенгальській затоці.

Раніше оплата в рупіях стала проблемою для РФ: потоку товарів у відповідь, на які можна було б витратити індійську валюту, Індія в РФ не постачає, і в результаті рупії накопичуються в індійських банках. Джерела Reuters оцінювали суму в $40 млрд.

Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.

Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.

Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ. 

5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.

Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.