На блокпостах Київщини перевірятимуть чоловіків: у ТЦК підтвердили
Джерело: Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у коментарі “Українській правді”
Комендатурі та поліції Київської області наказали “шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію”, на блокпостах.
“З метою сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, відповідно до пунктів 5.4.2. протоколу засідання оперативного штабу ради оборони Київської області від 18 грудня №229, Головному управлінню Національної поліції в Київській області, Управлінню патрульної поліції у Київській області ДПП, Комендатурі Київської області поставлено завдання: “у взаємодії опрацювати та впровадити додаткові заходи на блокпостах, розміщених на міжнародних автомобільних дорогах у межах Київської області, з метою виявлення осіб, що вчинили порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію або порушили правила військового обліку”, – йдеться в повідомленні.
При цьому в ОТЦК запевнили, що співпрацюють з поліцією та діють виключно в межах чинного законодавства.
Водночас зазначено, що в Київській області з 26 грудня 2023 року по 06 січня 2024 року проводяться “заходи, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим военного стану”.
Зокрема йдеться про заходи з виявлення розвідувально-диверсійних груп. Проте, як зауважили журналісти, з відповіді на запит “УП” незрозуміло, чи впроваджено заходи щодо пошуку порушників законодавства про мобілізацію на блокпостах лише на період з 26 грудня по 6 січня.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.