На блокпостах Київщини перевірятимуть чоловіків: у ТЦК підтвердили

Джерело: Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у коментарі “Українській правді”

Комендатурі та поліції Київської області наказали “шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію”, на блокпостах.

“З метою сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, відповідно до пунктів 5.4.2. протоколу засідання оперативного штабу ради оборони Київської області від 18 грудня №229, Головному управлінню Національної поліції в Київській області, Управлінню патрульної поліції у Київській області ДПП, Комендатурі Київської області поставлено завдання: “у взаємодії опрацювати та впровадити додаткові заходи на блокпостах, розміщених на міжнародних автомобільних дорогах у межах Київської області, з метою виявлення осіб, що вчинили порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію або порушили правила військового обліку”, – йдеться в повідомленні.

При цьому в ОТЦК запевнили, що співпрацюють з поліцією та діють виключно в межах чинного законодавства.

Водночас зазначено, що в Київській області з 26 грудня 2023 року по 06 січня 2024 року проводяться “заходи, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим военного стану”.

Зокрема йдеться про заходи з виявлення розвідувально-диверсійних груп. Проте, як зауважили журналісти, з відповіді на запит “УП” незрозуміло, чи впроваджено заходи щодо пошуку порушників законодавства про мобілізацію на блокпостах лише на період з 26 грудня по 6 січня.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.

Недільного ранку, 13 квітня, коли мешканці Сум святкували Вербну неділю, дві російські балістичні ракети вдарили по центру міста. Внаслідок атаки загинули 35 осіб (36 ред.), понад 100 — поранено. Майже всі загиблі та постраждалі були цивільними. За даними місцевої влади, це був один з наймасовіших інцидентів із жертвами серед цивільного населення в Україні цього року.

Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який шпигував біля адмінбудівель Сил оборони для підготовки терактів.  Агентом виявився 47-річний громадянин РФ, який працював звукорежисером відомої в Україні радіостанції і паралельно виконував завдання російської спецслужби.

За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.