Блінкен з Кемероном обговорили спільно зусилля з військової допомоги Україні
Джерело: пресслужба Держдепартаменту США
2 січня державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон провели телефонну розмову. Сторони зокрема обговорили американсько-британську підтримку України.
Блінкен і глава МЗС Великої Британії Кемерон обговорили війну Ізраїля та ХАМАС, включно з необхідністю покращити захист цивільного населення та доставку гуманітарної допомоги цивільному населенню в Секторі Гази.
Також сторони обговорили важливість колективних багатосторонніх дій для подолання загроз глобальним інтересам, пов’язаних з підтримуваними Іраном нападами хуситів на комерційне судноплавство в Червоному морі.
Окрім цього, союзники обміркували продовження спільних зусиль, щоб допомогти Україні захистити себе від нападу Росії.
Читайте також: Девід Камерон: «Путін вірить, що може перечекати свою війну в Україні. Він помиляється»
Зауважимо, раніше глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон закликав до необхідності “зосередитися на Україні”, попри кризу на Близькому Сході, і попередив, що глава РФ Володимир Путін “повернеться за новими країнами”, якщо його не зупинити.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- Сполучені Штати можуть дозволити собі допомогу своїм союзникам.
- Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Білий дім 20 жовтня 2023 року попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.
11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА.