У Білому домі обговорюють останню поступку Сенату заради грошей для України – CBS News
Джерело: CBS News
У зв’язку з рекордним числом мігрантів, які перетнули кордон США в грудні, адміністрація Байдена задумалася над тим, щоб піти на поступки Сенату з питання посилення міграційного законодавства.
Як розповіли в агентстві, не виключено, що головні повноваження президента в цій сфері будуть обмежені заради того, щоб переконати законодавців-республіканців схвалити збільшення допомоги Україні та фінансування кордону.
Зокрема невелика двопартійна група сенаторів з грудня веде переговори з Білим домом, щоб встановити, чи зможуть вони домовитися про посилення законів про надання притулку та міграції, які республіканці вимагають в обмін на підтримку прохання президента Байдена про виділення мільярдів доларів на фінансування прикордонних операцій і військової допомоги Ізраїлю, Тайваню та Україні.
Утім, як зауважили у виданні, подолати розбіжності в низці ключових питань їм поки що не вдалося.
ДОВІДКОВО. Стало відомо, що частина конгресменів США вирішили залишитися у Вашингтоні після 14 грудня, аби надалі працювати над питанням про додаткове фінансування для України та безпеку кордонів США. Деякі конгресмени вважають, що це важливіше нині, аніж канікули.
12 грудня Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами США, де розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні. Глава держави розповів про важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Зокрема, президент відповів на запитання сенаторів.
Чак Шумер заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з законодавцями на Капітолійському пагорбі була “дуже потужною”.
Водночас спікер Палати представників Майк Джонсон зазначив, що у нього була “хороша” зустріч із президентом України, одначе, він досі залишається твердим у своїй позиції стосовно того, що США необхідно спочатку зайнятися проблемою кордону, перш ніж просуватися з законопроєктом про допомогу.
Раніше президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.
- Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
- Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
- Пакет допомоги, запланований для України цього місяця, вичерпає раніше погоджені зусилля США, якщо Конгрес не схвалить додаткову допомогу, попередили у Білому домі.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.
В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.
Українські війська відновили втрачені позиції під Вовчанськом, тоді як росіяни просунулися поблизу Торецька, Покровська, Курахового, Роботиного та на Курщині.