Голова НАЗК склав протокол стосовно прем’єр-міністра Дениса Шмигаля

Джерело: пресслужба НАЗК

11 січня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Глава уряду незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

Зазначається, що попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від викривача, а саме працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), Шмигаль дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення і за результатами поінформувати заявника та Кабмін.

Водночас серед посадових осіб, яким доручили розглянути повідомлення, вказано й голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося.

Дізнавшись про це, посадовець прийняв рішення про порушення дисциплінарного провадження стосовно викривача. Однак, відповідно до законодавства, викривача не може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку його керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу. Встановивши факт таких дій, НАЗК склало протокол стосовно Голови КРАІЛ 5 січня 2024 року, — пояснили у НАЗК.

Тож своїми діями глава уряду вчинив адміністративне правопорушення (ч. 2 ст. 1728 КУпАП), оскільки незаконно розголосив інформацію про викривача.

НАЗК запросило Шмигаля для ознайомлення з протоколом на 10 січня, та він не з’явився в зазначений термін й не повідомив про причини неявки.

Після чого НАЗК скерувало протокол для розгляду до суду за місцем вчинення правопорушення. Якщо суд визнає Дениса Шмигаля винним, то на посадовця накладуть штраф з позбавленням права перебувати на певних посадах на один рік. Це, своєю чергою, стане підставою для внесення відомостей стосовно нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Довідка. Закон України “Про запобігання корупції” встановлює заборону розкривати інформацію про особу викривача третім особам, які не залучаються до розгляду повідомлених ним фактів та тим, кого безпосередньо стосуються ці факти (ч. 1 ст. 535 Закону). Аналогічну норму містить і стаття  16 Директиви Європейського Парламенту і Ради ЄС 2019/1937 від 23.10.2019 про захист осіб, які повідомляють про порушення законодавства Європейського Союзу.

Федеральна прокуратура Бельгії з 2020 року проводить власне розслідування проти месенджера Telegram.

У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.

В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.

Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.

Командир бригади Нацгвардії “Азов” підполковник Денис Прокопенко, відомий за позивним “Редис”, взяв участь у зйомках відео для благодійного фонду Олександра Усика. У відеоролику він надягає боксерські рукавички, які належать українському чемпіону, а згодом залишає на них свій автограф.